W pierwszym etapie inwestycji Panattoni Park Sulechów III na potrzeby BestSecret powstał budynek o powierzchni 90 000 m kw. "W odpowiedzi na dynamicznie rosnące potrzeby i aspiracje wynikające ze zwiększonej obecności na europejskim rynku e-commerce, BestSecret niemal natychmiast zdecydował się na powiększenie tej powierzchni o kolejne 46 000 m kw. Decyzja ta świadczy nie tylko o zaufaniu do Panattoni jako dewelopera, ale także o sukcesie i długofalowym potencjale inwestycji w Panattoni Park Sulechów III, która jednocześnie wzmacnia naszego klienta na rynku europejskim", mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Dyrektor Zarządzająca Panattoni.
Inwestycja w Sulechowie została dostosowana do specyficznych potrzeb BestSecret, co wymagało ścisłej współpracy na każdym etapie projektu. "Skupiliśmy się na stworzeniu idealnej przestrzeni spełniającej wymagania dynamicznie rozwijającego się sektora e-commerce. Kluczowe było dostosowanie budynku do specyficznych wymagań operacyjnych BestSecret, co wymagało od obu stron otwartej komunikacji i elastyczności. W trakcie realizacji projektu Panattoni wprowadził szereg zmian konstrukcyjnych i technologicznych w odpowiedzi na specyficzne potrzeby klienta. Obejmowały one m.in. podwyższenie części budynku, dostosowanie do wielopoziomowych magazynów typu pick-towers, które maksymalizują wykorzystanie przestrzeni i wspomagają logistykę, a także uzyskanie wymaganych pozwoleń i zgód administracyjnych", wyjaśnia Dorota Jagodzińska-Sasson.
Panattoni Park Sulechów III, zgodnie ze standardem Panattoni, będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent, a dach centrum zostanie wzmocniony pod przyszłą instalację paneli słonecznych. Inwestycja spełnia najwyższe standardy efektywności energetycznej, w tym wykorzystanie systemu BMS, inteligentnego oświetlenia, pomp ciepła i destratyfikatorów, a także zwiększonej izolacji dachu i ścian. Dzięki tym wszystkim środkom, zużycie energii pierwotnej jest niższe niż wymagane przez Europejską Taksonomię.
W całym biurze o powierzchni 13 000 m2 zwiększono dostęp do światła dziennego i skonsultowano się ze specjalistą w celu stworzenia odpowiedniej akustyki. Budynek jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. W strefie relaksu przy wejściu do biura znajdują się meble zewnętrzne wykonane z przetworzonych łopat turbin wiatrowych. Deweloper przygotował również udogodnienia dla rowerzystów i stacje ładowania pojazdów elektrycznych.
W porozumieniu z ekologiem zadbano o bioróżnorodność terenu. Posadzono drzewa, takie jak lipa drobnolistna, klon i buk, a także rodzime krzewy, takie jak kalina, dereń i kruszyna. Łąka kwietna ma zostać powiększona do 1000 m2, a dla ptaków zaplanowano budki lęgowe oraz hotele dla owadów.
źródło:property-forum.eu